czwartek, 30 kwietnia 2009

Zakończenie.

Zespół w komplecie :)Pisanie naszego bloga dobiegło końca. Starałyśmy się wprowadzić Was, drodzy internauci w świat epoki Oświecenia. Jak sami możecie zauważyć nasz blog nie jest poświęcony tylko polskiej powieści. To rodzaj takiej wędrówki by zainteresować tych, którzy nie zawsze pojawiają się tutaj szukając konkretnych informacji o polskiej powieści. To także ukazanie świata, biografii autorów, muzyki, nawiązania do filozofii.
Nasza wędrówka tutaj, z Wami dobiegła końca. Dzisiaj kończymy oficjalnie pisanie postów.
Dziękujemy wszystkim, którzy Nas odwiedzają, komentują. Cieszymy się wiedząc, że nasza praca może pomóc innym w zrozumieniu epoki jaką było Oświecenie i jak rozwijała się wtedy polska powieść.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół projektowy: SAPERE AUDE

12 komentarzy:

 1. Ładna szata graficzna ale nie jest to blog do końca na temat bo temat brzmi:Powieść Polskiego Oświecenia...co tu zatem robia muzyka i wynalzki??

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Otóż, drogi anonimie,

  treści zawarte w temacie są w 100% zrealizowane. Ale jest jeden, bardzo ważny powód dla którego blog został rozszerzony o inne, rozmaite treści.
  Wynalazki, muzyka, prasa, itd. są nieodłącznymi elementami oświecenia. Biorąc pod uwagę fakt znaczenia literatury w oświeceniu i w ogóle - moim zdaniem - wręcz niezbędne jest przedstawienie tego zagadnienia na tle "całości". Dlaczego? Żeby lepiej zrozumieć, poznać, poczuć klimat, by móc zadać pytanie, a nie tylko szukać odpowiedzi...
  Przyszło mi na myśl pewne porównanie: po co segmentować, wyciąć i pokazać tylko jakąś część np. z obrazu, który jest w dodatku tryptykiem? ... (odpowiedź brzmi: jedno wynika z drugiego, a oddzielnie znaczy nic... lub niewiele.)

  A! Te "dodatkowe" treści są także zwyczajnie ciekawe. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drogi anonimie..
  Poniekąd masz rację, ale widocznie nie doczytałeś/aś ostatniego posta. Cytuję: "Jak sami możecie zauważyć nasz blog nie jest poświęcony tylko polskiej powieści. To rodzaj takiej wędrówki by zainteresować tych, którzy nie zawsze pojawiają się tutaj szukając konkretnych informacji o polskiej powieści. To także ukazanie świata, biografii autorów, muzyki, nawiązania do filozofii."

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. przeglądając różne strony w internecie nigdzie nie znalazłam takiej, która tak dobrze podejmowała temat "powieśc polskiego oświecenia", a to że zawiera wiele innych informacji związanych z epoką czyni ją tylko bogatszą i ciekawszą.

  OdpowiedzUsuń
 6. I jeszcze co do wynalazków:
  przecież motyw wynalezionego w Oświeceniu balonu został przedstawionych w opisanej na blogu powieści Michała Krajewskiego pt.,,Wojciech Zdarzyński''-co tylko dowodzi temu, że te wszelkie aspekty były niezwykle istotne dla kształtującej się powieści polskiej... a więc wiążą się z tematyką bloga.
  Ponadto notki te wzbogacają bloga, są wartościowe i znakomicie wprowadzają w klimat epoki poprzez poruszenie kluczowych zagadnień.

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekawy blog, wszystko zebrane w jednym miejscu i mądrze napisane :)

  nie przeglądałem całości bloga, ale notki, które czytałem zasługują na pochwałę. Szata graficzna też ładna (miło że są zdjęcia, przynajmniej wiadomo jak wygląda autor notki ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Szukałem informacji na sprawdzian z oświecenia i znalazłem tu dużo pomocnych mi informacji.
  Dzięki Dziewczyny! :* ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Paulo Coelho - "10 minut" ????????????????? ja czytałam ale "11 minut" tego autora :D

  OdpowiedzUsuń
 10. tzn. to do Pani Eluś

  OdpowiedzUsuń
 11. Błąd został poprawiony lecz czy to coś zmienia?
  I nie widzę w tym nic śmiesznego.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda, że zamknęłyście tego bloga ale pewnie wszystko kiedyś się kończy. Może zajmiecie się czymś innym razem bądź oddzielnie. Ja zaś dopiero co założyłem. Będzie sporo o filozofii w tym o filozofii oświecenia. Zapraszam i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń